Niezależnie od tego, gdzie kupujemy nasze wymarzone auto, jego poprzedni właściciel powinien nam okazać aktualną polisę OC. Nabywając samochód na rynku wtórnym, przejmujemy wszystkie obowiązki związane z jego posiadaniem. Ubezpieczając auto, warto zapoznać się z możliwymi rozwiązaniami i wybrać najlepszą opcję, by uniknąć w przyszłości przykrych niespodzianek.
Zmiana wysokości składki
Kupując samochód na rynku wtórnym, musimy liczyć się z tym, że wysokość składniki OC również ulegnie zmianie. Coraz więcej firm ubezpieczeniowych korzysta z wygodnego systemu, który na podstawie wprowadzonych danych oblicza wysokość comiesięcznego zobowiązania – https://cuk.pl/samochod/kalkulator_oc_i_ac. Przy rekalkulacji składki ubezpieczeniowej brane są pod uwagę nie tylko parametry techniczne auta, ale i doświadczenie kierowcy oraz historia szkodowa. Jeśli przysługują nam większe zniżki niż poprzedniemu właścicielowi zakupionego samochodu, wówczas możemy liczyć, iż wysokość opłaty również zostanie obniżona.
Polisa AC
Ubezpieczenie autocasco oraz assistance traci swoją ważność wraz ze sprzedażą auta. Zwrot składki za niewykorzystany okres następuje automatycznie. Nowy właściciel może wykupić dodatkowe polisy, nie jest on jednak zobowiązany do podjęcia tego typu kroków. Decydując się na zakup ubezpieczenia AC warto zwrócić uwagę na wysokość wkładu własnego w przypadku kolizji lub uszkodzenia innego auta. Istotne są również zapisy, dotyczące wypłaty odszkodowania w razie wystąpienia defektów spowodowanych poważnym załamaniem pogody.
Koszty ubezpieczenia samochodu, zakupionego na rynku wtórnym zależą od różnorodnych czynników. Najważniejsza jest jednak radość z jazdy. Pamiętaj, że wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje również atrakcyjne zniżki i ulgi. Jeśli zatem martwisz się kosztem polisy OC oraz ceną innych świadczeń, możesz skorzystać z porad specjalisty. Pomoże Ci on wybrać najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Nie musisz przecież kupować wszystkich świadczeń, dedykowanych właścicielom pojazdów mechanicznych. Najważniejsze jest zachowanie zdrowego rozsądku.