Każdy mieszkaniec Chełma Śląskiego decydujący się na zakup samochodu musi pamiętać o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia. O ile OC trzeba nabyć obowiązkowo najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu, o tyle polisa AC jest dobrowolna. Jest jednak wiele powodów, dla których warto ją posiadać.

Polisa autocasco – dlaczego jej potrzebujesz?

Celem polisy autocasco jest ochrona pojazdu wraz z jego wyposażeniem w zakresie utraty, zniszczenia, uszkodzenia lub kradzieży. Jak podkreślają eksperci z PZU, to znakomity sposób na objęcie ochroną ważnego elementu majątku, jakim jest samochód. Czasami nawet chwila uwagi może poskutkować szkodami, których likwidacja kosztuje tysiące złotych, a mała z pozoru stłuczka mocno nadwyręża domowy budżet. Ryzyka zdarzeń losowych nie da się oczywiście wyeliminować, ale warto dobrze zabezpieczyć się przed ich finansowymi następstwami, które niekiedy mocno uderzają po kieszeni.

Polisa autocasco – zakres ochrony ma znaczenie!

Zakres ochrony to zdecydowanie najważniejszy parametr, jakim odznacza się omawiane ubezpieczenie. Chełm Śląski daje kierowcom pod tym względem na tyle bogaty i zróżnicowany wybór, że każdy z nich znajdzie rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. W pierwszej kolejności należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, gdzie zamieszczona jest lista zdarzeń zarówno włączonych do ochrony, jak i z niej wykluczonych. Solidna polisa autocasco powinna gwarantować wypłatę odszkodowania nawet wtedy, kiedy do uszkodzenia samochodu doszło wskutek wypadku lub kolizji spowodowanej przez ubezpieczonego. Warto też sprawdzić, czy ubezpieczenie obowiązuje jedynie w Polsce, czy również w innych krajach europejskich – a jeżeli tak, to w których.

Polisa autocasco – pozostałe parametry

Przy wyborze polisy autocasco trzeba mieć też na względzie sumę ubezpieczenia. Istotna jest nie tylko jej wysokość, ale także forma – stała lub zmienna. Czynnik ten przekłada się bowiem na sposób naliczania odszkodowania. Oprócz tego duże znaczenie mają sposób wyceny szkody oraz udział własny i franszyza. Ponieważ ubezpieczyciele wyliczają składkę według własnych zasad, najlepiej porównać co najmniej kilka różnych polis pod kątem ceny i zawartości. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Dobrym sposobem na obniżenie składki AC zwykle okazuje się zakup tego ubezpieczenia w pakiecie z OC. Inną opcją jest wyeliminowanie z umowy tych elementów, które w konkretnej sytuacji są zbędne – wówczas wystarczy zastanowić się nad zakupem mini-AC chroniącym jedynie przed kradzieżą lub szkodą całkowitą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj