Podczas przewozu mebli należy zachować wszelkie środki ostrożności. Najmniejszy błąd może skutkować zniszczeniem mienia.

Nawet najprostsza trasa i spokojna jazda nie jest w stanie zagwarantować bezpiecznego transportu. Dlatego przewozy mebli muszą odbywać się w ściśle określonych warunkach. Z kolei na osobie, która zleca zadanie kurierom, powinna zadbać o przygotowanie swoich rzeczy do przewozu. Jak to zrobić? Oto garść przydatnych porad.

Demontaż przed transportem

Meble nie powinny być przewożone w całości. To sprawia kłopot nie tylko w ich transporcie, ale przede wszystkim podczas znoszenia ich do pojazdu. W ten sposób stwarza się też ryzyko uszkodzenia. W końcu gablotka może niechcący otworzyć się podczas przewozu mebli i uderzyć w stojący obok przedmiot. W związku z tym demontaż mebla na jak najmniejsze części jest wręcz konieczny.

Warto też zapakować zdemontowane elementy w bezpieczny sposób. Do tego przydadzą się zwykłe kartony z folią pęcherzykową czy folią stretch. Zdemontowane meble muszą być tak zapakowane, aby nie ruszały się podczas transportu. W przeciwnym wypadku mogą obijać się o siebie, co doprowadziłoby do mikrouszkodzeń. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie np. pianki tapicerskiej do ochrony narożników i ostrych krawędzi.

Zabezpieczenie przewozu mebli

A czego należy oczekiwać od samego przewoźnika? Z całą pewnością nie wystarczy zwykła ciężarówka i szczere chęci. Profesjonalne przewozy mebli powinny spełniać kilka warunków. Dobrze, jeśli przestrzeń ładunkowa jest wyposażona w matę antypoślizgową. To stosunkowo tani, a jednocześnie bardzo skuteczny sposób na ograniczenie ryzyka uszkodzenia przewożonych mebli. Wejście w zakręt nie spowoduje przesunięcia się ładunku. Maty antypoślizgowe utrzymają rzeczy w jednym miejscu przez całą podróż.

Kolejnym sposobem zabezpieczenia przewozu mebli są pasy transportowe. Działają one w podobny sposób, co pasy bezpieczeństwa przy fotelu kierowcy oraz pasażerów. Stosuje się je przede wszystkim przy dużych, cennych i łatwych do zniszczenia meblach lub ich elementach.

Oprócz tego fachowcy korzystają z drążków zaporowych, które posiadają antypoślizgową końcówkę oraz sprężynę amortyzującą. Dzięki nim delikatne meble pozostają bezpieczne pomimo niesprzyjających warunków na drodze.

Profesjonalna giełda transportowa

Przewoźników dysponujących doświadczeniem oraz właściwymi warunkami transportu można znaleźć w internecie. To najlepsza droga, ponieważ pozwala zaznajomić się z całą ofertą oraz poznać opinie na temat danego kuriera. Giełda transportowa – jak np. WyślijTo – ma również tę zaletę, że przewoźnicy sami się zgłaszają. Wystarczy opublikować ogłoszenie i poczekać, aż któryś z kurierów wyrazi zainteresowanie. Można też samemu odezwać się do firmy, która proponuje najlepszy cennik czy wygodny termin wykonania usługi.

Zainteresowanych giełdą transportową odsyłamy do przejrzenia ogłoszeń w serwisie WyślijTo. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że właśnie tam trafi się na godnego uwagi przewoźnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj