Zakup nowego samochodu to inwestycja wymagająca sporych nakładów, dlatego wielu Polaków decyduje się na auto z rynku wtórnego. Jest to opcja wymagająca nieco więcej zachodu, ale pozwalająca nabyć sprawny samochód w atrakcyjnej cenie.

Zakup „nowego-starego” samochodu można sfinansować na kilka sposobów, lecz w większości przypadków działa identyczny mechanizm. Sprzedaje się dotychczasowy pojazd i za uzyskane środki kupuje się kolejny. Używane samochody często trafiają na skup aut używanych – Warszawa i inne duże miasta to miejsca, gdzie takich firm działa najwięcej. Dla obu stron jest to dobry interes. Właściciel od ręki dostaje potrzebne pieniądze, a firma prowadząca skup samochodów (Warszawa i nie tylko) zyskuje pojazdy, które może przygotować do dalszej sprzedaży lub przeznaczyć na części.

Jakie używane auta najczęściej kupują Polacy?

Największym zainteresowaniem spośród używanych samochodów cieszy się w Polsce Opel Astra. W zestawieniu najchętniej wybieranych pojazdów z drugiej ręki znajdują się również: Ford Focus, Skoda Octavia, Skoda Fabia, VW Golf, Renault Clio, Renault Megane, VW Passat, Ford Mondeo oraz Hyundai i30. Jeśli chodzi o rodzaj nadwozia, dominuje hatchback, aczkolwiek branie mają też kombi, SUV-y i sedany. Co zaś się tyczy jednostki napędowej, to przeważają samochody z silnikiem benzynowym 1.6 l. Nie bez powodu zatem na skupie samochodów używanych (Warszawa jest pod tym względem liderem) przyjmowane są najchętniej auta w dobrym stanie technicznym odpowiadające powyższym kryteriom. W kwestii kolorystyki Polacy nie lubią ekstrawagancji – wybierają auta czarne, szare, srebrne i białe.

Oddając samochód na skup aut (Warszawa i nie tylko), warto mieć sprecyzowane oczekiwania co do ceny. Samochód i tak zostanie poddany wycenie, ale lepiej mieć pewność, że środki na zakup kolejnego pojazdu będą zabezpieczone. Przejrzystość transakcji i solidność to niezbędne cechy sprawdzonego auto skupu – Warszawa i pozostałe duże miasta to konkurencyjne rynki.

https://www.uzywanejaknowe.pl/nasze-salony

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj