Kiedy myślimy o limuzynie, najczęściej przed naszymi oczami pojawia się obraz długiego na wiele metrów pojazdu, w kolorze białym lub czarnym, w którym wewnątrz znajduje się duża kanapa, barek, telewizor i kilka innych, obowiązkowych elementów wyposażenia. Jednak samo słowo „limuzyna” wcale nie musi określać wydłużonego nawet do 30 metrów samochodu osobowego. Może być to zupełnie inny pojazd. Jaki?

Czym jest limuzyna?

Mianem limuzyny określa się luksusowy samochód o zamkniętym nadwoziu. Zwykle to auto czterodrzwiowe, o klasycznym układzie napędowym, mające od czterech do kilkunastu miejsc siedzących. Może mieć dwa lub trzy dodatkowe składane siedzenia. Z kolei przednia kabina dla kierowcy i pasażera mogą być oddzielone od tylnej części, czyli strefy VIP szybą lub ścianką.

Cechą charakterystyczną dla wszystkich limuzyn jest ich elegancki charakter. Dlatego samochody luksusowe o nadwoziu typu sedan, takie jak Mercedes-Benz klasy S również będą z powodzeniem określane mianem limuzyn.

Przykłady limuzyn z floty wypożyczalni

Firma Viplimuzyny.com oferuje klientom indywidualnym i biznesowym wynajem limuzyn najwyższej klasy. W swojej flocie ma samochody osobowe, takie jak Mercedes S 500 AMG, Lexus GS 300 oraz Lexus RX 300 utrzymane w klasycznych kolorach – białym lub czarnym.

Takie samochody nie spełniają stereotypowych warunków uznania ich za limuzyny. Nie mają wydłużonego kształtu, z którym są one kojarzone, a jednak widząc je na ulicach lub wynajmując takie limuzyny, od razu zauważymy ich luksusowy charakter.

Na przykład Mercedes S klasy to znakomity samochód z silnikiem benzynowym biturbo V8 o pojemności 4663 cm3. Jednostka ma moc rzędu 455 KM i maksymalny moment obrotowy 700 Nm. Przyjemność osiągana z jazdy tym samochodem jest ogromna, zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów.

O charakterze limuzyny w przypadku Mercedesa S 500 AMG można mówić w szczególności dlatego, że ma on wygodne, skórzane, elektrycznie regulowane, wentylowane i podgrzewane fotele, które zapewniają komfort w najwyższym wydaniu. Takie auto ma przyciemniane szyby i elektrycznie rozsuwane rolety. Pasażerowie, którzy wynajmują limuzyny tego typu, mogą mieć warunki do podróżowania anonimowo. Limuzyna zapewnia dużą dozę intymności. Podróż nią umila elektrycznie rozsuwany i otwierany dach w panoramicznym wydaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj