Firmy kurierskie zapewniają coraz większe możliwości dostarczenia przesyłek nie tylko na kontynencie, ale w skali całego świata. Ten – dosłownie – stał się globalną wioską, w której problemem nie jest nawet nadanie przesyłki lotniczej adresowanej na symboliczny drugi koniec globu. Na co zwrócić uwagę planując wysłanie paczki samolotem?

Świadomość, że przesyłka będzie doręczana drogą lotniczą wymaga właściwego zabezpieczenia paczki. Przepisy regulują bowiem nie tylko to, co może znajdować się wewnątrz przesyłki, ale również tego, jak ma ona zostać przygotowana do dostawy. W tym kontekście istotne jest nie tylko samo zabezpieczenie opakowania. Należy zwrócić uwagę również na szczegóły, które precyzują procedury celne.

Wymiary paczki do samolotu

To podstawowa kwestia, o którą należy zadbać planując wysłanie przesyłki do USA lub kraju w Europie – ale samolotem. Ta droga determinuje ograniczenia logistyczne. One sprawiają, że przewoźnicy precyzyjnie określają maksymalne wymiary przesyłek, które mogą podjąć. Standardowe samoloty gotowe są do podjęcia paczek do 75 cm w przypadku tras kontynentalnych – w zasięgu Europy. Jeśli już w grę wchodzi dostarczenie przesyłki przez ocean, maksymalna wysokość rośnie do 160 cm. Oczywiście w przypadku zamówień firmowych pojawiają się potrzeby wysłania towarów zapakowanych na paletach. Tego typu zamówienia oznaczają wybór samolotów typu cargo. Ich specyfika pozwala na podjęcie przesyłek, których wysokość może sięgać 220 cm.

Należy pamiętać, że maksymalna wysokość paczki to tylko jeden z parametrów. Ograniczenia – w zależności od typu samolotu – dotyczą także szerokości opakowań czy wagi paczki. Warto też, w kontekście wyceny pamiętać o różnicach w wymiarowaniu przesyłek. Ich status będzie się różnił w zależności od kubatury. Przesyłki niepaletowe (do 70 kg i o maksymalnym wymiarze wytyczonym wartościami 120x80x80 cm) będą zdecydowanie tańsze od paletowych (do 1000 kg i wymiarów 120x100x160 cm).

Trzeba również wziąć pod uwagę, że szczególnie w przypadku przesyłek dostarczanych na paletach, każdy kraj może mieć własne założenia logistyczne. Dotyczy to podstawy, na której dochodzi do rozładunku. Warto sprawdzić, jaki rozmiar palety będzie odpowiedni w zależności od danego państwa.

Ile kosztuje wysłanie paczki samolotem

Wysłanie przesyłki drogą lotniczą – np. do Stanów Zjednoczonych – można zlecić kilku wiodącym firmom kurierskim, które obsługują zarówno duże jak i zdecydowanie mniejsze zlecenia. Na ceny przesyłek wpływ mają:

  • waga paczki
  • wymiary przesyłki
  • wybór konkretnego przewoźnika
  • data planowanego zlecenia
  • miejsce podjęcia paczki – odbiór przez kuriera lub dostarczenie do punktu.

Warto sprawdzić ceny przesyłek lotniczych przez internet. Umożliwia to platforma KurJerzy.pl – system, który automatycznie oblicza koszt paczki za granicę i w kraju w oparciu o bieżące dane najlepszych firm kurierskich. W ten sposób kilka kliknięć i wprowadzenie ogólnych danych paczki umożliwia sprawdzenie, jaka będzie cena przesyłki do każdej lokalizacji na świecie. Analiza i porównanie cen pozwala wybrać najkorzystniejszą opcję. To ważne ze względu na duże różnice kosztów. Ceny firm kurierskich oferujących np. przesyłki do USA mogą się różnić nawet o kilkadziesiąt zł w zależności od tego, do jakiego stanu ma być dostarczona paczka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj