To potwierdzona informacja: jazda SUV-em od Alfy Romeo to sama przyjemność. Wpływ na komfort prowadzenia ma wiele czynników, a jednym z nich jest bez wątpienia wyposażenie. W swojej podstawowe wersji prezentuje się niezwykle bogato i obiecująco. Co znajdziemy wewnątrz Stelvio? Jakie udogodnienia czekają na kierowcę? Czy styl jazdy różni się przez to w porównaniu z pozostałymi członkami rodziny Alfa Romeo?

Bogactwo prostoty

Co zaskakuje we wnętrzu tego wyjątkowo udanego SUV-a, to jego ascetyczność. Twórcy modelu postawili na elegancką funkcjonalność, której głównym zamiarem jest to, aby zapewnić kierowcy maksimum skupienia przy minimum dodatków. Nie oznacza to jednak, że wnętrza pozbawiono praktycznych elementów – wręcz przeciwnie. Zostały jednak zaprojektowane w taki sposób, aby nie rozpraszać uwagi i opierać się na intuicji kierowcy.

Pierwsze, na co warto zwrócić uwagę, to specyficzne ułożenie fotela. Jest to zmiana niewielka, ale dość istotna, jeśli chodzi o SUV-y. Siedzisko zostało podwyższone i uzupełnione o sportowe profilowanie. Dzięki temu kierowca znajduje się w znacznie korzystniejszej pozycji względem pozostałych uczestników ruchu. Widzi więcej, może więc szybkiej reagować na zmiany na drodze. Czuje się tym samym pewniej, a Stelvio prowadzi się znacznie dynamiczniej.

Temu rozwiązaniu podporządkowano pozostałe elementy wyposażenia. Kierownica ustawiona pod odpowiednim kątem, obita przyjemnym w dotyku materiałem, zwiększa doznania. Doskonale widoczne liczniki o klasycznym wyglądzie nie rozpraszają, a niezbędne opcje dodatkowe są zawsze w zasięgu dłoni. Nie zapominajmy także o udogodnieniach, dzięki którym jazda jest jeszcze przyjemniejsza. Fotele można podgrzać i ustawić za sprawą jednego przycisku, klapę bagażnika otworzyć automatycznie, wspomóc się czujnikami parkowania podczas poruszania się po mieście, a także w porę zareagować dzięki systemom bezpieczeństwa, również dostępnym w standardzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj