Wypożyczenie samochodu staje się w Polsce bardzo popularne ze względu na wygodę dla klientów zarówno indywidualnych, jak i firm. Z takiej formy chętnie korzystają również turyści, czy osoby przyjeżdżające w odwiedziny. W poniższym artykule przedstawimy krótki poradnik jak wynająć samochód.

Wybierz odpowiednią wypożyczalnię

Wypożyczalnie różnią się przede wszystkim ofertą oraz świadczonymi usługami. Dlatego najlepiej szukać odpowiednich firm za pomocą Internetu, gdzie znajdziemy dużą ilość wypożyczalni, które z pewnością posiadają bogatą flotę samochodów. Warto również zwrócić uwagę na opinie innych klientów, którzy korzystają już z usług danej wypożyczalni. Możemy liczyć przede wszystkim na wygodę związaną z szukaniem wypożyczalni przez Internet – wiele z nich posiada swoje strony internetowe. Dzięki temu mamy możliwość wyboru samochodu także za pomocą Internetu.

Sprawdź cennik

Warto pamiętać, że w głównej mierze podczas wynajmu samochodu najważniejszy jest cennik – dlaczego? To właśnie na niego zwracamy w pierwszej kolejności uwagę, a na koszt wypożyczenia auta wpływa tak naprawdę wiele rzeczy. Przede wszystkim na cenę wpływa:

  • wybrany typ samochodu,
  • długość wynajmu,
  • rodzaj wynajmu,
  • dodatkowe usługi, np. wynajem z kierowcą, ubezpieczenie czy odbiór i zwrot z dowolnego miejsca,
  • dodatkowe wyposażenie, np. fotelik dla dziecka czy nawigacja.

Na wysokość wynajmu może wpływać również doświadczenie kierowcy czy jego wiek. Jednak cennik uzależniony jest głównie właśnie od wybranego typu samochodu oraz długości wypożyczenia. Wraz z cennikiem należy wybrać również odpowiedni pojazd dla siebie względem swoich potrzeb oraz wymagań.

Ubezpieczenie i serwisowanie pojazdu

Przede wszystkim podczas wynajmu pojazdu należy zwrócić uwagę na to, jak dana wypożyczalnia pochodzi do tematu ubezpieczenia. Dobrze, aby w cenie wynajmu zawarte było pełne ubezpieczenie wraz z ubezpieczeniem od nieszczęśliwych wypadków oraz kradzieży. Ponadto możemy liczyć również na pomoc w kwestii serwisowania samochodu, jeśli decydujemy się na wynajem długoterminowy. Nie musimy zatem martwić się o wszelkie kwestie naprawy czy sezonowej wymiany opon.

Dokumenty niezbędny przy wynajmie

Najważniejsze podczas wynajmu samochodu jest posiadanie ważnego prawa jazdy oraz dokumentów tożsamości – dowodu osobistego lub paszportu. W przypadku firm niezbędne będzie posiadanie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej, numer REGON, NIP lub KRS.

Rezerwacja samochodu

To ostatni krok podczas wynajmu samochodu. Gdy już wybraliśmy odpowiednią wypożyczalnię, samochód oraz sprawdziliśmy cennik, należy także zadbać o kwestie ubezpieczenia, serwisowania i dokumentów. Na samym końcu możemy dopiero zarezerwować samochód. Większość wypożyczalni, posiadających swoje strony internetowe umożliwia dokonanie rezerwacji przez Internet, np. za pomocą formularza kontaktowego, co jest bez wątpienia wygodną opcją podczas wynajmu pojazdu.

Obecnie duża ilość osób decyduje się na wynajem samochodów luksusowych ze względu na wiele nowych modeli, które pojawiają się w wypożyczalniach. Oprócz tego można wybrać miejskie czy nawet pojazdy SUV-y, aby móc bezpiecznie i komfortowo podróżować.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj