Wynajem długoterminowy ma swoich zwolenników i przeciwników. Charakterystyczne jest to, że w tej drugie grupie dominują osoby, które nigdy nie przetestowały tego rozwiązania. Z kolei użytkownicy samochodów w modelu wynajmu w większości są zadowoleni z tej decyzji. Dlaczego? Ponieważ realnie oszczędzają i odnoszą szereg innych korzyści. Najważniejsze z nich omawiamy w naszym artykule, posiłkując się przykładem wynajmu Volvo, czyli jednej z najchętniej wybieranych marek w tym modelu finansowania.

Na czym tak naprawdę polega wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy to usługa, w ramach której właściciel pojazdu – najczęściej autoryzowany dealera – użycza go swojemu klientowi w zamian za ustaloną kwotę miesięcznego abonamentu. Umowa zwykle jest zawierana na 24-36 miesięcy.

Abonament jest znacznie niższy niż np. rata kredytu samochodowego, ponieważ najemca nie spłaca ceny początkowej samochodu, a jedynie utratę jego wartości.

Najważniejsze zalety wynajmu długoterminowego

Wynajem jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie praktykują długiego użytkowania samochodu. Prosty przykład: jeśli ktoś kupuje nowe auto za gotówkę i jeździ nim przez 3 lata, po czym sprzedaje, to realnie ponosi największy koszt utraty wartości samochodu. W takich sytuacjach zdecydowanie korzystniej wypada wynajem.

Kolejną zaletą wynajmu jest elastyczność. Warunki umowy można dopasować ściśle pod kątem potrzeb i oczekiwań użytkownika samochodu – przede wszystkim w zakresie wysokości miesięcznego abonamentu, ale też długości trwania umowy czy sposobu jej zakończenia (wykup, zwrot samochodu lub wzięcie kolejnego w ramach nowej umowy).

Niezaprzeczalną zaletą wynajmu długoterminowego jest to, że w kwotę miesięcznego abonamentu mogą zostać wliczone różnego rodzaju koszty eksploatacyjne. Mamy na myśli m.in. pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, serwis samochodu czy wymianę opon. Dzięki temu kierowca nie musi się tym wszystkim przejmować oraz ponosić z tego tytułu wysokich, jednorazowych wydatków.

Dla kogo?

Wynajem długoterminowy jest kojarzony z usługą skierowaną przede wszystkim do przedsiębiorców. Tym bardziej warto wiedzieć, że jest to opcja, z której mogą skorzystać również osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej.

Co ciekawe, właśnie w tej grupie notujemy szczególnie duży wzrost zainteresowania wynajmem, który stanowi korzystną alternatywę nie tylko dla zakupu gotówkowego, ale również kredytu samochodowego.

Wynajem Volvo – wiemy, gdzie szukać najlepszych ofert

Jeśli zaczynasz rozważać wynajem długoterminowy Volvo, to wstrzymaj się z jeżdżeniem po salonach i wysyłaniem zapytań do poszczególnych dealerów. Najlepsze oferty wynajmu są dostępne w jednym miejscu – na iBemo.

iBemo to platforma internetowa, która daje bezpośredni dostęp do ofert wynajmu Volvo i innych marek od autoryzowanych dealerów Grupy Bemo. Z poziomu platformy możesz samodzielnie skonfigurować ofertę, dobrać usługi dodatkowe (na przykład pakiet ubezpieczeń czy przedłużoną gwarancję), a także zawrzeć umowę wynajmu online, bez wychodzenia z domu. Samochód odbierzesz w jednym z 14 salonów Grupy Bemo lub zostanie Ci dostarczony pod wskazany adres.

Szczegóły na temat usługi iBemo, jak również konkretne oferty wynajmu samochodów Volvo, w tym egzemplarzy dostępnych od ręki, znajdziesz na stronie https://ibemo.pl/samochody-osobowe/volvo-wynajem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj