Bezzałogowy ciągnik Valtra na oponach Nokian Tyres pobił rekord świata w prędkości odśnieżania

Rekord świata: bezzałogowy ciągnik Valtra usunął śnieg przy prędkości 73,171 km/h

Nokian Tyres we współpracy z firmą Valtra ustanowił rekord świata w odśnieżaniu toru zautomatyzowanym traktorem. Rekord został osiągnięty w marcu 2018 r. przy użyciu bezzałogowego traktora Valtra T254 Versu wyposażonego w opony Nokian Hakkapeliitta TRI. Traktor usunął śnieg na zamkniętej drodze w południowej Finlandii osiągając prędkość 73,171 km/h (45,466 mph).

Model Valtra T254 Versu, odznaczony tytułem Traktora Roku 2018, jest wysoce ceniony zarówno przez dostawców jak i rolników ze względu na szeroki wachlarz zastosowań m.in. w leśnictwie, a także do prac rolniczych oraz konserwacyjnych w miastach. T254 Versu jest standardowo wyposażony w innowacyjny interfejs SmartTouch, który, choć nie przyczynił się do osiągnięcia rekordu, jest niezwykle ceniony przez użytkowników za niezwykłą intuicyjność.

„Podłokietnik SmartTouch dzięki łatwej obsłudze zachęcił wielu naszych klientów do inwestowania w technologie, które do tej pory uważali za zbyt skomplikowane lub wygodne, ale niekoniecznie niezbędne w pracy takie jak automatyczne prowadzenie, zarządzanie zadaniami czy telemetria. Jednocześnie obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na nowe technologie zwiększające wydajność które są zintegrowane z istniejącymi systemami biznesowymi. Zależy nam, aby pozostać w czołówce firm oferujących innowacyjne technologie jako element wyposażenia naszych ciągników SmartTouch” – komentuje Mikko Lehikoinen, Dyrektor ds. marketingu Valtra EME.

Rekord prędkości został ustanowiony w kontrolowanych warunkach przy udziale zespołów badawczych obu firm. Pojazdy bezzałogowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem przedstawicieli różnych branż takich jak logistyka, maszyny drogowe czy rolnictwo. Valtra, będąc czołowym skandynawskim producentem traktorów, posiada ogromne doświadczenie w produkcji maszyn przeznaczonych do prac w niezwykle niskich temperaturach. Dane zebrane dzięki osiągnięciu rekordu prędkości zostaną wykorzystane w przyszłych badaniach przyczyniając się do dalszego rozwoju technologii pojazdów bezzałogowych.

Poruszanie się traktorem z zamocowanym z przodu pługiem po śliskiej nawierzchni przekraczając przy tym standardową prędkość stanowi duże obciążenie zarówno dla pojazdu jak i opon. Bieżnik w oponach Nokian Hakkapeliitta TRI został specjalnie zaprojektowany w celu zapewnienia większej stabilności na zamarzniętych i zaśnieżonych powierzchniach.

„Przewidywalność zachowania i dobre prowadzenie opon Nokian Hakkapeliitta TRI w połączeniu ze świetną przyczepnością sprawiają, że model ten jest niezwykle popularny w sezonie zimowym” – mówi Toni Silfverberg, Szef działu sprzedaży i marketingu Nokian Heavy Tyres dodając: „To właśnie te cechy przyczyniły się do pobicia rekordu.”

Jest to już drugi rekord świata ustanowiony przez duet Nokian Tyres i Valtra przy ujemnych temperaturach. W 2015 roku te dwie fińskie firmy połączyły siły z rajdową legendą Juhą Kankkunenem co zaowocowało ustanowieniem aktualnego rekordu prędkości w jeździe traktorem po lodzie – 130,165 km/h do czego wykorzystano traktor Valtra T234 Versu z zamontowanymi oponami Nokian Hakkapeliitta TRI.

Nokian Tyres

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj