Ford Mondeo to jeden z najchętniej kupowanych w Polsce samochodów klasy średniej. Ten flagowy model Forda od lat cieszy się bardzo dużą popularnością – ma wierne grono odbiorców na całym świecie. Jak zmieniał się wraz z upływem czasu?

Rok 1992 to rok, kiedy zaczęła się historia Forda Mondeo. Warszawa była jedną z wielu stolic, gdzie model ten szybko znalazł nabywców – oznacza to dokładnie tyle, że i Polakom nowa propozycja od Forda prędko przypadła do gustu. Marce przyświecała idea stworzenia auta uniwersalnego, które będzie dostępne dla kierowców z różnych części świata.

Ford Mondeo Mk I – pierwsza generacja

Model ten określany mianem „samochodu świata” zastąpił w Europie Sierrę. Wyposażono go w silniki benzynowe Zetec i wysokoprężne Endura DE. Był to pierwszy w historii motoryzacji samochód, w którym poduszki powietrzne stały się obowiązkowym elementem wyposażenia.

Druga generacja – czyli Ford Mondeo Mk II

Wprowadzone na rynek w 1996 r. nowe Mondeo nie różniło się zbyt mocno od poprzednika, niemniej doczekało się paru zmian z zakresu bezpieczeństwa (wzmocniona konstrukcja, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach itp.). Model doczekał się dwóch usportowionych wersji: ST24 i ST200 (ST250 nie weszła do produkcji).

Ford Mondeo Mk III, Mk IV i Mk V – kolejne generacje

Czym zachwycił nowy Ford Mondeo, który zadebiutował w 2000 r.? Uwagę przykuła nieco bardziej wyrazista linia nadwozia, dzięki czemu auto zyskało nowoczesnego charakteru ze sportowym sznytem. Zajęło drugie miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2001. W Mondeo czwartej generacji zastosowano zasadę Kinetic Design, a generacja piąta otrzymała całkowicie odmienne nadwozie i podłogową płytę CD.

Najnowszy Mondeo – nowocześnie i z klasą

Dostępny w salonach nowy Mondeo stworzono w kilku wersjach, wszystkie wyposażono w ekonomiczne silniki i z zaawansowane systemami bezpieczeństwa. Drapieżna sylwetka, Inteligentne technologie, wysoki komfort jazdy – tym odznacza się nowy Ford. Warszawa z pewnością go pokocha – nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj